BMW už usilovne pracuje na modernizácii modelu X7, ktorý nás s motorizáciou M50d ohúril v redakčnom teste. Vozidlo vynikalo vysokou dynamikou, skvelou efektivitou, luxusnou a priestrannou kabínou a majestátnym dizajnom. S príchodom faceliftu by sa mali dojmy z neho len vylepšiť, no zatiaľ všeko nasvedčuje o tom, že minimálne v prípade dizajnu prednej časti to bude komplikované.

Vizualizácia možného vzhľadu BMW X7 po modernizácii.
Zdroj: Kolesa.ru

Po bežných cestách, najmä v okolí vývojových centier mníchovskej automobilky, už jazdia maskované prototypy modelu X7 a naznačujú, že polčasové omladenie by v prípade mohutného rodinného vozidla mohlo priniesť predovšetkým veľký dizajnový prerod. Pod kamuflážou prototypu sa totiž zjavne skrýva dvojica predných reflektorov, ktoré sú umiestnené citeľne nižšie než v súčasnosti. Špekuluje sa i o tom, či sa nad nimi náhodou nenachádza ešte diódový pás denného svietenia.

Tak či onak, server Kolesa.ru sa pozrel na všetky dostupné špiónske zábery a nechal fantáziu svojho grafika spracovať všetky vizuálne vnemy a následne ich preniesť do virtuálnej reality. Nikita Chuikov na základe fotografií prototypu zostavil vizualizáciu, ktorá sa snaží odhaliť tajomstvo maskovaného BMW X7.

Výsledná vizualizácia zachytáva BMW X7 po modernizácií, ktorá by podľa Kolesa.ru mohla priniesť prechod na delené predné svetlá. Podľa ruského webu by horný pás diód mal slúžiť primárne na denné svietenie, resp. ako populárne dynamické smerové svetlo. Čelná maska by rásť nemala, no radar bude, možno kvôli pokročilejším technológiám, v spodnej časti náraznika, zaberať o niečo viac priestoru.

Vizualizácia možného vzhľadu BMW X7 po modernizácii.
Zdroj: Kolesa.ru

Privítali by ste takúto razantnú zmenu dizajnového smerovania BMW? My sa k nej zatiaľ staviame rezervovane. Treba totiž zdôrazniť, že k dispozícií zatiaľ máme len niekoľko špiónskych záberov a vizualizácií. Realita môže byť iná, no nie je ani úplne vylúčené, že bude práve taká, ako naznačil Nikita Chuikov. Koniec-koncov, toto nie je prvý model BMW, pri ktorom sa hovorí o kontroverznej dizajnovej zmene. Už skôr sa v tejto súvislosti špekulovalo aj o prednej časti pripravovaného typu X8.