Ilustračná snímka

Novinky Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Foto: VW SK

18.5. 11:00 Nemeckými médiami prebehla informácia, že v bratislavskej fabrike Volkswagenu sa bude vyrábať malý elektrický model. Slovenský VW však túto informáciu označil za špekuláciu.

Budúca výroba elektromobilu v bratislavskom závode Volkswagenu je údajne špekuláciou, ktorú spoločnosť nekomentuje. Uviedla to pre TASR hovorkyňa VW SK Lucia Kovarovič Makayová. Ako je známe, bratislavský závod VW Slovakia sa aktuálne uchádza o výrobu nových produktov, aby do budúcna zaistil pracovné miesta. O pridelení nového projektu na výrobu vozidiel sa finálne rozhodne počas plánovacieho grémia, ktoré sa koná koncom roka.

Volkswagen bude údajne vo svojom bratislavskom závode vyrábať malý elektromobil. Pôvodne sa mal vyrábať v nemeckom Emdene. Dôvodom zmeny plánov sú náklady, uviedol to nemecký denník Handelsblatt.

Handelsblatt tvrdí, že Dozorná rada Volkswagenu nedávno rozhodla o tom, že model, ktorý sa mal pôvodne produkovať v Emdene, sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyrábať v Bratislave. K informácii sa podľa DPA nechceli vyjadriť ani hovorca Dozornej rady VW, ani hovorca podnikovej rady koncernu.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia