Novinky Broadcom žiada od VW miliardu dolárov

Foto: VW AG

6.11. 2018 18:00 Americký Broadcom obvinil Volkswagen z porušenia jeho patentových práv. Zažaloval ho na viacerých súdoch a žiada miliardu dolárov.

Americký výrobca čipov Broadcom požaduje od koncernu Volkswagen miliardu dolárov (875,9 milióna eur) za porušenie patentov. Podľa správy týždenníka Spiegel pohrozil, že ak nemecký koncern nezaplatí, súdnou cestou zastaví produkciu viacerých modelov značiek VW, Porsche a Audi.

Broadcom podal žalobu na koncern VW na súdoch v Mníchove a Mannheime. Týka sa 18 patentov v systémoch navigácie a infotainmentu, ktoré Volkswagen používa v mnohých svojich modeloch.

Volkswagen potvrdil, že Broadcom podal žaloby týkajúce sa patentových práv, ale nechcel sa vyjadriť k ich obsahu. Automobilka ich preskúmala a podnikla právne kroky na ochranu svojich záujmov, uviedol hovorca koncernu.

Broadcom podľa správy týždenníka Spiegel v USA žaluje aj Toyotu a Panasonic. Tieto firmy sú pod veľkým tlakom, aby sa s dodávateľom dohodli ešte pred rozhodnutím súdov, keďže Broadcom môže predbežne zastaviť dodávky príslušných čipov, čo môže spôsobiť zastavenie celej produkcie.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia