Novinky Britský Vauxhall (Opel) zruší zhruba 400 pracovných miest - nedarí sa Astre

17.10. 2017 14:00 Britská automobilka Vauxhal, ktorú vlastní francúzska skupina PSA, pre pokles predaja zruší približne 400 pracovných miest v závode Ellesmere Port.

Carlos Tavares, generálny riaditeľ skupiny PSA, do ktorej Vauxhall patrí, minulý mesiac povedal, že je ťažké rozhodnúť o stratégii pre Vauxhall vzhľadom na nedostatočnú jasnosť plánov Británie v súvislosti s jej odchodom z EÚ.

Informoval o tom spravodajský portál bbc.com. Závod Ellesmere Port, ktorý vyrába modely Astra, začiatkom roka 2018 presunie pracovníkov z dvoch výrobných zmien do jednej. Automobilka Vauxhall zamestnáva v Británii zhruba 4 500 ľudí, pričom v závode Ellesmere Port je približne 1 800 pracovníkov.

 
Britský Vauxhall (Opel) zruší zhruba 400 pracovných miest - nedarí sa Astre
 

PSA dokončila kúpu britskej značky Vauxhall a nemeckého Opla od americkej spoločnosti General Motors v auguste. Generálny riaditeľ PSA Carlos Tavares minulý mesiac povedal, že je ťažké rozhodnúť o stratégii skupiny pre značku Vauxhall vzhľadom na nedostatočnú jasnosť plánov Británie v súvislosti s jej odchodom z Európskej únie. Avšak hovorca firmy Vauxhall povedal, že zlúčenie dvoch pracovných zmien do jednej nemá nič spoločné s neistotou vyplývajúcou z brexitu. Poukázal na to, že predaj vozidiel SUV v Európe rýchlo rastie, ale predaj sedanov, aké sa vyrábajú v Ellesmere, klesá.

Podľa profesora Davida Baileyho z Aston Business School je posun trendov na trhu smerom k vozidlám SUV iba časťou problémov závodu Ellesmere Port. "Znehodnotenie libry od odhlasovania brexitu znamená, že náklady na dovážané komponenty išli hore, čiže je to nákladnejší závod," povedal pre BBC.

Zdroj: sita
Diskusia  ()

Video

Diskusia