ikona

Novinky Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

Foto: Filip Kadlečík

24.4. 2018 15:45 Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať. Oplatí sa sem zavítať? Ponúkame prehľad top premiér veľkej autoshow.

V Bratislave sa dnes otvorili brány 28. ročníka tradičnej autoshow, ktorá sa odohráva v priestoroch výstaviska Incheba. Aj tento rok sa koná na sklonku apríla a síce od 24. 4. (utorok) do 29. 4. (nedeľa). Základné vstupné sa pohybuje na úrovni 8 eur, priplatiť si treba dnes (25 eur) a v sobotu, kedy vás lístok na autoshow bude stáť 10 eur. Vstupenky si možno zakúpiť na mieste, ale aj vopred na internete.

Okrem produkčných modelov možno v Bratislave vidieť aj fascinujúce koncepty budúcnosti
Okrem produkčných modelov možno v Bratislave vidieť aj fascinujúce koncepty budúcnosti
Zdroj: Filip Kadlečík

Tento rok tu svoje produkty celkovo vystavuje až 74 značiek, ktoré svoje pôsobenie priamo spájajú s automobilovým priemyslom. Okrem nových modelov sa tu dá nájsť aj množstvo menej tradičných vozidiel. Tešiť sa môžete na výstavu veteránov BMW, ale napríklad aj na malú sekciu venovanú tuningu, karavanom či rôznemu autopríslušenstvu.

Oplatí sa do Incheby zavítať? Rozhodne áno. Zaujme totiž nielen sprievodný program, ale aj dostatočné množstvo automobilových noviniek. Niektoré z nich debutovali len nedávno na autosalóne v Ženeve, spomenúť treba napríklad štúdiu Škoda Vision X, ktorú tu ešte do dnešného rána nik nečakal. Zabúdať však netreba ani na showcar Mercedes-AMG Project One.

>>> Kompletný prehľad TOP debutov bratislavského autosalóna <<<

Svoju slovenskú výstavnú premiéru si tu odbili napríklad Kia Ceed, Citroën C4 Cactus, Volkswagen Touareg, Suzuki Swift Sport, Hyundai Santa Fe, Peugeot 508, ale aj faceliftovaná Škoda Fabia či Mazda6. Za zmienku určite stoja aj luxusné exempláre typu Lamborghini Huracán Performante, Bentley Bentayga V8, Dodge Challenger SRT Hellcat či Rolls-Royce Wraith.

Ak ste doteraz váhali, či autoshow v Bratislave navštíviť, rozhodne vám odporúčame tak urobiť. Je pravda, že so salónmi svetového cvengu, akým je napríklad Ženeva, sa porovnávať nemôže. Aj tak však ponúka prekvapivé množstvo exkluzívnych noviniek, ktoré sa doteraz na Slovensku vidieť nedali. Chystáte sa o tom presvedčiť aj na vlastné oči?

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia