Brabus 800 je najnovším počinom známej tuningovej dielne. Čierna beštia vzniká z Mercedesu-Maybach GLS 600 4Matic, takže už jej základ sa dá považovať za absolútny nadštandard. Brabus luxusné SUV imidžovo z paláca posúva viac na ulicu, má drsný tmavý imidž, ktorý dotvára viacero karbónových doplnkov. Nájsť ich možno napríklad na prednom nárazníku, ale dokonca i pod kapotou.

Brabus 800.
Zdroj: Brabus

Medzi šperky vozidla nepochybne patria napríklad obrovské 24" disky kolies, Brabus sa však rozhodne nevenoval len exteriéru. Karbón prenikol aj do kabíny, v ostrom kontraste s ním (a čímkoľvek iným), tam nájdete aj kilogramy oranžovo zafarbenej kože, do ktorej je odeté všetko, čo sa aspoň trochu dá obšiť. Výrazná kabína má samozrejme slúžiť najmä ako demonštrácia možností, budúci majitelia si pokojne môžu zvoliť aj decentnejšie prevedenie. Brabus ponúka nekonečné možnosti konfigurácie.

 V základnej konfigurácii má Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic motor ladený na 410 kW (558 k), čo sa v realite pretaví do zrýchlenia na stovku v priebehu 4,9 sekundy a maximálnej rýchlosti 250 km/h. Brabus 800 posúva možnosti prepĺňaného štvorlitra s architektúrou V8 na vyšší level, po niekoľkých zásahoch totiž teraz maximálny výkon dosahuje 588 kW (800 k) a krútiaci moment vrcholí pri 950 Nm. Najvyššia cestovná rýchlosť je elektronicky limitovaná na 300 km/h, stovku čierne SUV sfúkne za 4,5 sekundy.