Na cestách už možno niekoľko mesiacov vídať bavorskú trojku generácie G20. Bolo teda len otázkou času, kedy sa dočkáme odvodených dvojdverových modelov označených číslom 4. Ich predobraz priniesla automobilka do Frankfurtu. Jeho odhalenie vyvolalo početné negatívne reakcie, za čo môžu predné ľadvinky. Tie sú skutočne gigantické.

Mnohých fanúšikov BMW štúdiou radu 4 šokovalo. Maska chladiča je totiž naozaj taká, ako naznačili fotky vývojových prototypov. Teda natiahnutá takmer po zem. Vo finále to pôsobí, akoby kupé malo obrie nozdry. Ich súčasťou je držiak na evidenčné číslo. V tomto prípade je tabuľka takmer priehľadná, klasické „eš-pé-zetka“ na sériovej verzii snáď aspoň sčasti zamaskuje veľkosť grilu.

Concept 4 vyvolal veľkú diskusiu o veľkosti svojej masky chladiča.
Zdroj: BMW

Na nadrozmernú verziu charakteristického dizajnového prvku nadväzuje predná kapota i agresívne tvarovaný nárazník, diódové svetlomety sú štíhle a zamračené. Profil červeného kupé pôsobí príťažlivo. Rovnako ako zadná časť obsahujúca viaceré ostré tvary, čo platí pre veko batožinového priestoru s integrovaným spojlerom i veľké lichobežníkové koncovky výfuku. Vozidlo stojí na 21-palcových diskoch kolies.

BMW Concept 4 debutovalo s tmavými sklami skrývajúcimi interiér, pričom automobilka neprezradila nič o jeho vnútornostiach. Nebolo to však potrebné. Sériový exemplár bude technicky vo veľkej miere zhodný s radom 3, čo by malo platiť aj pre vyhotovenie kabíny.

Zadná časť kupé obsahuje štíhle LED svetlá a hranaté koncovky výfuku.
Zdroj: BMW

Modely označené trojkou a štvorkou sa teda budú odlišovať okrem tvaru karosérie najmä prednou časťou. Pri zachovaní tvarov prezentovaných na frankfurtskom autosalóne to bude nepochybne kontroverzné. Mníchov si už síce „zlízol“ vlnu kritiky a zosmiešňovania po uvedení typu X7 či omladenej sedmičky, od ďalšieho nafukovania masky ho to ale neodradilo. Kam až s obrími grilmi zájde?