ikona

Novinky BMW radu 7: Omladenie tváre v štýle X7

Foto: Instagram

8.1. 9:07 Luxusná limuzína stojaca na vrchole bavorského portfólia dostane užšie svetlomety a väčší gril, spod kapoty možno zmizne motor V12.

Aktuálna vlajková loď značky BMW pôsobí na trhu vyše tri roky, čo býva ideálny čas na facelift. Jeho prípravu už dávno prezradili testovacie prototypy. Tie napriek maskovaniu zároveň naznačili, kam sa bude limuzína uberať z hľadiska dizajnu. Ako jasná inšpirácia sa zdalo byť najväčšie SUV tohto výrobcu. Dnes už vieme, že nešlo o žiadnu snahu zmiasť verejnosť.

Omladenie tváre luxusného sedanu v štýle typu X7 je definitívne realitou. Potvrdzuje to fotografia publikovaná na sociálnej sieti, ktorá zachytáva prednú časť sedmičky vykúkajúcu spod odhrnutej plachty. Jasne je vidieť výrazne zväčšené ľadvinky masky chladiča. Svetlomety sú naopak zoštíhlené a majú opäť vylepšené laserové vnútornosti. Zmenám sa nevyhol ani nárazník. Dostal modifikované tvary bočných častí a obsahuje množstvo pochrómovaných prvkov.

Okrem dizajnovej premeny absolvuje BMW radu 7 nepochybne aj ďalšie zásahy. Očakávame prítomnosť modernejšieho multimediálneho systému, nových prvkov vybavenia i upravenej palety motorov. Z nej by mohol zmiznúť dvanásťvalcový model M760Li. Pozíciu špičky asi namiesto neho dostane verzia M750Li, ktorá prevezme agregát V8 od znovuzrodenej osmičky. Na potvrdenie alebo vyvrátenie špekulácií týkajúcich sa technickej stránky si ešte musíme počkať.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia