BMW sa rozhodlo zverejniť prvé fotografie nového radu 7 a podľa očakávania ho teaserové fotky prezentujú v nebezpečnej edícii, ako keby vyšiel z nejakého hororu, s tmavým pozadím a obrovskými ľadvinkami BMW. Vyzerá ako nejaký filmový zloduch s veľkým apetítom, ale ten, ktorého si nakoniec obľúbime najviac. Môže za to nový vzhľad prednej masky, po novom sú na nej špeciálne dizajnové elementyvytvorené z exkluzívneho krištáľového skla či osvetlené kontúry obličiek mriežky chladiča.

BMW radu 7 je v mnohých ohľadoch úplne prelomové. BMW radu 7 naplno demonštruje inovatívnu silu značky BMW. Viac ako akékoľvek iné vozidlo,“ vraví Frank Weber, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG zodpovedný za vývoj. „Plne elektrický model BMW i7 je zároveň najvýkonnejším modelom z rodiny BMW radu 7. Spája najlepší zážitok z jazdy s výnimočným digitálnym zážitkom. Predstavuje tak ideálne vozidlo pre pokrokovo mysliacich a zodpovedných nositeľov nových myšlienok ako aj pre avantgardných objaviteľov.“

Keďže žijeme v dobe prebytku, BMW sa rozhodlo dopriať cestujúcim na zadných sedadlách zážitok navyše. BMW radu 7 ponúka jedinečnú obrazovku Theatre Screen, ktorá sa spustí zo stropu, poskytuje mimoriadne širokouhlú zobrazovaciu plochu s uhlopriečkou až 31 palcov, panoramatický formát zobrazenia 32 : 9 a rozlíšenie až 8K. Zadné sedadlá sa vďaka tomu premenia na exkluzívny súkromný kino priestor, v ktorom si cestujúci môžu vybrať svoj vlastný zábavný program spomedzi rozsiahlej ponuky streamovacích služieb a užiť si sledovanie počas jazdy v nových špičkových modeloch značky BMW.