ikona

Novinky BMW radu 3: Extra centimetre pre Čínu

Foto: BMW

12.1. 9:30 Sedan strednej triedy dostal k dobru 12 cm, rovnako ako v minulosti šlo celé predĺženie v prospech priestoru na zadných sedadlách.

Je všeobecne známym faktom, že čínski motoristi obľubujú extra priestor na zadných sedadlách. Týka sa to najmä prémiových značiek. Kým u nás ponúkajú natiahnuté verzie iba pri luxusných limuzínach, v najľudnatejšej krajine sveta predávajú takéto vyhotovenia aj z vozidiel patriacich o dva segmenty nižšie. Jedným takým modelom je BMW radu 3.

BMW predstavilo model 325Li určený pre čínsky trh
BMW predstavilo model 325Li určený pre čínsky trh
Zdroj: BMW

Bavorský bestseller sa začal s prívlastkom Li predávať v roku 2012, trojka však pred niekoľkými mesiacmi absolvovala generačnú výmenu. Extra centimetre pre Čínu sa teraz vracajú do ponuky. Sedan strednej triedy dostal k dobru 12 cm, čo jeho celkovú dĺžku zväčšilo na takmer 4,83 metra. Touto hodnotou sa už mieša do kapusty o kategóriu vyššie stojacim autám.

Rovnako ako v minulosti šlo celé predĺženie v prospech priestoru na zadných sedadlách. O miesto na nohy tam určite nebude núdza, fotografie interiéru však BMW nezverejnilo. Bližšie nešpecifikovalo ani ponuku motorov. Na oficiálnych záberoch vidíme verziu 325Li, ktorá prekvapujúco zodpovedá európskemu modelu 320i. Poháňa ju teda prepĺňaný dvojliter naladený na 135 kW (184 k). Číňania by mali mať na výber z viacerých benzínových motorov, pri dĺžke karosérie si však voliť nebudú môcť. V štandardnej forme sa tam totiž rad 3 predávať vôbec nebude.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia