Bavorská spoločnosť priniesla na mníchovský autosalón celú paletu elektrotechnických výrobkov, aj keď pravdou je, že väčšinu z nich už poznáme. To je prípad modelov BMW iX, BMW i4 a BMW iX5 Hydrogen. Spolu s nimi však prišiel aj nový koncept BMW i Vision Circular, ktorý sa však do výroby nedostane. Je ale dobré vedieť, že BMW rozmýšľa aj nad tým, čo sa stane s elektromobilom po ukončení jeho kariéry.

Jedná sa o kompaktné štvorsedadlové elektrické vozidlo plánované na rok 2040. Zameriava sa na udržateľnosť a luxus s dizajnom, ktorý používa 100% recyklované a recyklovateľné materiály vrátane batérie. Na jej výrobu boli použité materiály z recyklačného cyklu, ktoré ponúkajú vyššiu energetickú hustotu bez vyčerpania cenných zdrojov. Puristická predná časť vyjadruje estetickú silu dizajnu Circular. Podstatné obličky značky zostávajú, ale disponujú svetlometmi integrovanými v príslušenstve mriežky a unikátnymi LED prvkami. Čelné sklo a strecha pozostávajú z jedného kusu skla, ktoré prechádza celou dĺžkou vozidla.

Interiér používa kombináciu unikátnych materiálov a využíva to, čo BMW nazýva „nové techniky spájania“. 3D tlač na palubnej doske obmedzuje použitie lepidla a vytvára jednoliaty kus dizajnu. Namiesto tradičného dotykového displeja v strede palubnej dosky sú informácie umiestnené na prístrojovom paneli, v spodnej časti predného skla. Je tu miesto pre štyroch cestujúcich. Uvidíme niekedy tieto inovácie v sériových vozidlách BMW?