BMW X6
TASR
TASR

Novinky BMW plánuje do roku 2022 zrušiť v Nemecku až 6 000 pracovných miest

Foto: BMW

20.9. 15:00 Informácie o rušení miest, ktoré sa má uskutočniť do roku 2022, by mala firma zverejniť v decembri. Väčšinu pozícii zruší v centrále v Mníchove.

Automobilka BMW plánuje zrušiť v Nemecku až 6 000 pracovných miest. Cieľom je znižovanie nákladov. Uviedol to vo štvrtok nemecký časopis Manager Magazin.

Podľa časopisu, na ktorý sa odvolala agentúra Reuters, firma plánuje zrušiť od 5 000 do 6 000 pracovných pozícií, z toho väčšinu v centrále v Mníchove. Informácie o rušení miest, ktoré sa má uskutočniť do roku 2022, by mali zverejniť v decembri.

 V auguste sa novým generálnym riaditeľom automobilky stal Oliver Zipse, pôvodne zodpovedný za oblasť výroby. Nahradil Haralda Krügera, ktorý v júli oznámil svoj odchod z funkcie. Urobil tak v dôsledku rastúcich problémov automobilky, ktorá začala zaostávať v predaji prémiových áut aj v oblasti elektromobility.

Pôvodne sa ako o novom šéfovi uvažovalo aj o Klausovi Fröhlichovi, ktorý má na starosti oblasť rozvoja. Ten by mal podľa Manager Magazin opustiť automobilku v lete budúceho roka, nakoľko podľa časopisu nechce so Zipsem spolupracovať.

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia