BMW radu 5.

Novinky BMW ohlasuje premiéru inovovanej päťky: Svetu sa predvedie v Kórei po boku príbuzného radu 6

Foto: BMW

21.5. 8:33 Liftback nesúci označenie Gran Turismo sme zatiaľ bez kamufláže nevideli, no asi prejde podobnými úpravami ako jeho súrodenec.

Koncom apríla unikli bavorskej automobilke okrem iného aj fotografie inovovanej päťky a nedávno sa objavila na ďalších záberoch. Dátum jej odhalenia sme však nepoznali. Dozvedeli sme sa ho v týchto dňoch, BMW totiž oficiálne ohlasuje premiéru omladeného radu 5. Tá pritom prinesie nečakaný bonus.

Mníchov potvrdil, že dôležité vozidlo predvedie 27. mája v Kórei. Ohlasuje to fotografia zachytávajúca maskovanú prednú časť. Bavori však okrem toho zverejnili aj alternatívnu upútavku, kde môžeme vidieť dve rôzne siluety. Svetu sa totiž päťka predvedie po boku príbuzného radu 6. Je pritom pravdepodobné, že ona sama príde vo forme sedanu a kombi absolvuje facelift neskôr.

Druhú generáciu liftbacku Gran Turismo, ktorý bol pôvodne taktiež zaradený pod číslo 5, sme zatiaľ bez kamufláže nevideli. Niečo naznačili zábery prototypov. Z nich sa zdá, že toto BMW absolvuje viac-menej rovnaké štylistické zmeny ako jeho súrodenec. A dvojicu pravdepodobne spoja tiež úpravy týkajúce sa interiéru či technológií.

O technickej stránke radov 5 a 6 zatiaľ nevieme konkrétne detaily. Je však isté, že pod kapotou dostanú väčší priestor elektrifikované pohony. Okrem pokračujúceho plug-in variantu 530e očakávame uvedenie ďalších hybridov. No modelový rad by mal údajne obsahovať aj nové špičkového vyhotovenie M5 CS, od ktorého sa očakáva vyšší výkon a nižšia hmotnosť spolu s ďalšími úpravami podčiarkujúcimi športový charakter sedanu.

Diskusia  ()

Video

Diskusia