ikona

Novinky BMW okorení druhú generáciu i8

Foto: AUTO BILD

15.8. 2016 15:30 Obľúbené BMW i8 čoskoro dostane facelift. Nová generácia bavorského eko-športovca bude predstavená až po roku 2020.

BMW i8 bolo predstavené už v roku 2013, ešte stále však pôsobí ako auto z budúcnosti. Netradičný plug-in hybrid sa teší záujmu verejnosti, ale aj klientov bavorskej značky. Za viac než dva roky sa predalo už viac ako 7 000 exemplárov eko-športovca. Na tak nezvyčajné auto ide o pomerne vysoké číslo a dá sa očakávať,  že na cestách ich časom bude ešte viac. Aktuálny model čoskoro dostane facelift a o niekoľko rokov by sme sa mali dočkať novej generácie.

BMW i8 druhej generácie by malo prísť v roku 2022
BMW i8 druhej generácie by malo prísť v roku 2022
Zdroj: AUTO BILD
Podľa informácií servera Automobile Magazine bude budúca i8 plnokrvným superšportom. Ďalšia generácia by totiž mala dosahovať výkon na úrovni 560 kW (760 k). O prekvapivo vysoký výkon sa postará trojica elektromotorov. Jeden bude silu posielať na prednú, ostávajúce dva na zadnú nápravu, ktorá by mala disponovať systémom natáčania kolies. V každom prípade je BMW i8 druhej generácie zatiaľ len hudbou budúcnosti. Svetlo sveta by totiž mala uzrieť až v roku 2022.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia