Novinky BMW a Daimler vytvárajú spoločný podnik

9.4. 2018 15:30 Nemecké automobilky BMW a Daimler sa rozhodli spojiť svoje sily v oblasti ponuky nových služieb mobility, napríklad pri zdieľaní áut a taktiež pri dobíjaní elektromobilov.

BMW a Daimler sa rozhodli vytvoriť spoločný podnik, v ktorom bude mať každá zo strán polovičný podiel. Zameraný bude na zdieľanie áut a dobíjanie elektromobilov.

Výsledkom je spoločný podnik, ktorý bude zastrešovať ich aktivity na poli služieb mestskej mobility, obe automobilky v ňom budú mať 50-percentný podiel. Chcú tým znížiť niektoré výrobné náklady a byť konkurencieschopnejší voči firmám v zdieľanej ekonomike, napríklad k Uberu.

 
BMW a Daimler vytvárajú spoločný podnik
 Súčasťou spoločného podniku bude aj spoločnosť moovel, ktorú vlastní Daimler a ktorá umožňuje klientom vykonať online rezerváciu (aj s platbou) lístkov na vlak, autobus, predplatiť si taxi alebo objednať bicykel. (Foto: moovel)

Inak povedané - chcú hrať oveľa dôležitejšiu úlohu pri poskytovaní nových spôsobov dopravy v mestách a blízkom okolí. Ukazuje sa totiž, že čoraz viac ľudí je ochotných hľadieť na autá skôr ako na službu, ktorú chcú využívať len vtedy, ak ju naozaj potrebujú.

Podľa dohody budú súčasťou spoločného podniku služby na zdieľanie áut Car2Go a DriveNow, alternatívna taxislužba, parkovacie a nabíjacie služby. Dôležité je, že súčasťou spoločného podniku bude aj spoločnosť moovel, ktorú vlastní Daimler a ktorá umožňuje klientom vykonať online rezerváciu (aj s platbou) lístkov na vlak, autobus, predplatiť si taxi alebo objednať bicykel.

BMW k tomu pridáva pre zmenu vlastnú parkovaciu službu, vďaka ktorej možno parkovať v platných zónach bez lístkov a hotovosti a taktiež nájsť voľné miesto vo verejných garážach.

Spoločný podnik ešte musí schváliť regulačný úrad, jeho názov a taktiež personálne obsadenie vedúcich pozícií budú zverejnené potom.

Zdroj: martin domček, Čtk
Diskusia  ()

Video

Diskusia