AKTUALIZÁCIA 31.3. O 06:00: Názov Voltswagen je iba prvoaprílový žart, potvrdili to viaceré zdroje. Ospravedlňujeme sa za uvedenie mylnej informácie.

AKTUALIZÁCIA 30.3. O 19:45: Nie je úplne jasné, či ide o žart Volkswagenu, alebo nie. Aj podľa informácií Motor1.com by však malo ísť o reálnu zmenu vo Volkswagene. Rovnako to tvrdí aj najnovšie vyjadrenie VW.

Americká divízia nemeckej automobilovej skupiny Volkswagen (VW) v utorok potvrdila, že premenuje svoje americké výrobné prevádzky na Voltswagen of America, pretože prechádza zmenami a plánuje sa sústrediť na výrobu elektrických vozidiel. Upravený názov nadobudne účinnosť v máji. A Volkswagen zverejnil toto oznámenie po tom, ako niekoľko jeho autosalónov v pondelok (29. 3.) omylom zverejnilo informácie o zmene na americkom webe automobilky.

"Možno meníme naše K za T, čo však nemeníme, je záväzok tejto značky vyrábať najkvalitnejšie vozidlá pre vodičov a ľudí kdekoľvek na celom svete," uviedol Scott Keogh, prezident a výkonný riaditeľ americkej divízie automobilky, Voltswagen of America, vo svojom vyhlásení. Nemecká automobilka si dala za cieľ, že do roku 2025 predá jeden milión elektromobilov na celom svete a do roku 2029 uvedie na trh 70 elektrických modelov.