Mercedes-Benz triedy X

Novinky Beštiálny Mercedes-Benz triedy X: Väčšia svetlá výška, drsný dizajn a množstvo doplnkov

Foto: Pickup Design

10.8. 2019 8:42 Novovzniknutá firma Pickup Design je poriadne aktívna. Svoje portfólio predstavili len nedávno a už vidíme v realite jednu z jeho hviezd.

Mercedes-Benz triedy X je pickup luxusnej značky zameraný skôr na komfort. Poľská firma Pickup Design  (odnož úpravcu interiérov Carlex) však z neho vykresala skutočnú beštiu s názvom Exy. Podtrhla pritom nielen jeho dizajn, ale aj samotné jazdné vlastnosti. Táto trieda Mercedesu X upravená u našich severných susedov natretá v odtieni matnej zelenej farby a vybavená mnohými prvkami na terén znázorňuje, ako by mohla vyzerať hardcore terénna verzia.

Mercedes-Benz triedy X
Mercedes-Benz triedy X "Exy" od Pickup Design
Zdroj: Pickup Design

 V minulosti sa už niekoľko tuningových firiem zameralo na úpravu tohto modelu pričom všetky vyzerali výborne, ale táto verzia je príkladom toho, ako by si model X-Class predstavovali viacerí motoristi. Keď už pickup do terénu, tak nech je to monštrum, ktoré na ceste budí rešpekt už len svojou prítomnosťou.

Asi prvou vecou, ktorá upúta vašu pozornosť pri upravenej triede X, je odvážna karoséria obsahujúca rozšírené blatníky, svetelné LED lišty na streche a veľkorysú súpravu na prevoz bicyklov či zväčšená svetlá výška. Matná zelená farba, terénne kolesá a pneumatiky s výrazným dezénom dokonale dopĺňajú vzhľad tejto terénnej verzie modelu X-Class.

 Odviaže sa niekedy Mercedes-Benz a vytvorí takúto verziu sériového pickupu? Nechajme sa prekvapiť. Zatiaľ nám totiž neostáva nič iné, ako pozerať sa na tieto skvosty po úpravách rôznymi inými firmami. 

Video

Diskusia