Bentley Contiental GT Speed Black Edition

Novinky Bentley posilňuje Continental GT Speed

Foto: Bentley

6.4. 2016 19:05 Zvýšenie výkonu nie je nijako zásadné, po novom má dvanásťvalec 472 kW (642 k). Automobilka okrem toho uvádza globálny variant Black Edition.

Na prvých pretekoch aktuálnej sezóny šampionátu F1 predstavilo Bentley exkluzívnu verziu luxusného kupé Continental GT, ktorá je určená výhradne pre protinožcov. Tá sa vyznačovala najmä množstvom čiernych prvkov. Britská automobilka teraz globálne uvádza špeciálny variant Black Edition s rovnakou tematikou a okrem toho posilňuje vrcholné vyhotovenie Speed.

Bentley Continental GT Speed v špeciálnom vyhotovení Black Edition
Bentley Continental GT Speed v špeciálnom vyhotovení Black Edition
Zdroj: Bentley

Táto edícia obliekla do čiernej 21-palcové kolesá, brzdové strmene a niekoľko ďalších detailov. Lakov karosérie je k dispozícii viacero. Exteriérovú farebnú kombináciu možno okoreniť niekoľkými kontrastnými prvkami, dostupnými okrem iných odtieňov aj v neprehliadnuteľnej žltej Cyber Yellow. Výrazná schéma sa preniesla aj do vnútorného čalúnenia.

Zvýšenie výkonu vyhotovenia GT Speed nie je nijako zásadné. Šesťlitrový dvanásťvalec tohto modelu dosahoval doteraz 467 kW (635 k), po novom má 472 kW (642 k). Krútiaci moment stúpol o 20 Nm. Vďaka tomu sa čas potrebný na akceleráciu 0-100 km/h skrátil na 4,1 sekundy. Maximálka zostala zachovaná. Obe novinky sa už dostali do predaja, dodávky sa začnú v lete.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia