Britský výrobca luxusných áut Bentley, ktorý patrí do koncernu Volkswagen (VW), zaznamenal v roku 2020 rekordný predaj aj napriek pandémii nového koronavírusu, pre ktorú musel na jar, počas prvej blokády, zatvoriť svoju továreň. Pod vlaňajšie výsledky sa podpísal najmä odbyt v Číne, ktorý prudko vzrástol - takmer o 50 %.

Bentley v utorok informovalo, že v roku 2020 sa jeho predaj zvýšil na 11 206 z 8 627 automobilov v predchádzajúcom roku. Tržby v roku 2020 stúpli o 2 %. Automobilka zo severe Anglicka pritom nevyrábala vozidlá až sedem týždňov po tom, ako vláda v Londýne zaviedla prísne blokády na zastavenie šírenia nového koronavírusu. A v nasledujúcich deviatich týždňoch bežala výroba len na polovičný výkon. Nové modely však pomohli automobilke zvýšiť vlani predaj.

Dopyt v Číne napriek ťažkému roku vzrástol o 48 % a to najmä vďaka popularite novej generácie modelu Flying Spur. A v USA sa zvýšil o 4 %. Tým sa vyrovnal pokles predaja v Európe a na Blízkom východe. "Keď sa pozrieme na nasledujúci rok, zostávame opatrne optimistickí, keďže mnohé zostáva neisté," uviedol riaditeľ Adrian Hallmark.