Vozidlá s označením Continental GT Speed boli vždy synonymom pre najvýkonnejšie autá značky Bentley. S týmto cieľom sa predstavila najnovšia generácia a priniesla veľa ambicióznych vlastností, pretože práve toto vozidlo automobilka prezentuje ako to najdynamickejšie Bentley v 101-ročnej histórii spoločnosti.

Britská značka sa nemá prečo pýšiť falošným perím a jej tvrdenia nie sú prehnané. Nová športovejšia verzia luxusného kupé dostala 6,0-litrový biturbo motor W12, ktorý teraz poskytuje výkon 491 kW (660 k) a maximálny krútiaci moment 900 Nm. Revízia slávneho motora vytlačila z agregátu ďalších 24 koní navyše, čo znamená skromný nárast v porovnaní so štandardným modelom Continental GT. Vďaka dodatočnému výkonu je GT Speed schopné zrýchliť z pokoja na 100 km/hod za približne 3,5 sekundy, čím sa šprint sériového modelu znížil o jednu desatinu. Popritom prichádza W12 s oveľa agresívnejším zvukom, ako sme boli doteraz zvyknutí.

Spolu s rôznymi úpravami motorového priestoru Bentley tiež modifikovalo pruženie a elektronické riadenie, ktoré zabezpečuje pohon všetkých štyroch kolies a tým auto získalo lepšiu agilitu aj pri nižších rýchlostiach. Natáčanie zadnej nápravy funguje v nízkej rýchlosti protichodne s prednou nápravou, naopak, s rýchlejšou jazdou sa natáča v smere predných kolies, aby zlepšili stabilitu. Túto funkciu nazýva Bentley Dynamic Ride. Ide o 48-voltový systém, ktorý redukuje náklony karosérie a spolupracuje s diferenciálom s obmedzenou svornosťou.

Bentley Continental GT Speed
Zdroj: Bentley

Esteticky je GT Speed v porovnaní s bežnou verziou o kúsok agresívnejšie, no naďalej si zachováva eleganciu, ktorá je pre Bentley typická. Novinky sa prejavujú v podobe novej mriežky chladiča, nižšie uložených vzduchových prívodov a v povrchovej úprave Dark Tint. Vozidlo zdobia aj nové 22-palcové kolesá. Čerešničkou na torte je samozrejme znak Speed na prednom nárazníku. Podobné kozmetické zmeny sa udiali aj v interiéri. Nové Bentley, ktoré naďalej váži 2 272 kilogramov, sa dostane na trh ešte tento rok s cenou ešte stále neznámou, no mohla by sa pohybovať okolo hodnoty 200 000 eur.