Bentley Bentayga.

Novinky Bentley chystá modernizáciu svojho SUV: Podoba omladenej verzie typu Bentayga je už asi známa

Foto: Bentley

25.6. 13:45 Oficiálny debut inovovaného vozidla je naplánovaný na 30. júna, už teraz si ho však okrem videa zachytávajúceho detaily môžeme pozrieť aj na uniknutej fotografii.

Do segmentu športovo-úžitkových vozidiel vstúpila uprostred minulej dekády aj anglická značka Bentley. Jej produkt menom Bentayga sa na trhu dobre ujal, no po piatich rokoch potrebuje aspoň malé osvieženie. Automobilka modernizáciu svojho SUV intenzívne chystá.  V týchto dňoch prezradila, že jeho inovovanú formu odhalí už čoskoro.

Výrobca sídliaci v Crewe zverejnil krátku upútavku, v ktorej ukazuje viaceré detaily novinky. Na záberoch môžeme vidieť turbínové disky kolies, upravený volant, špecifické diódové svetlomety a niekoľko ďalších drobností. Bentley zatiaľ celé vozidlo neukázalo.

Podoba omladenej verzie tohto typu je však už asi známa, na internete sa totiž objavil aj jeden kompletný záber. Ten korešponduje s prvkami odhalenými prostredníctvom oficiálneho videa. Je z neho evidentné, že dizajnovo sa SUV inšpirovalo sedanom Flying Spur.

Na oficiálnu premiéru nebudeme čakať dlho. Angličania ju naplánovali na 30. júna, odohrá sa teda už v utorok. Výrobca v tlačovej správe spomína dostupnosť viacerých konfigurácií sedadiel. Taktiež avizuje dostupnosť plug-in hybridu, ktorý ale ponúka už aktuálny model. O prípadných technických zmenách zatiaľ nemáme žiadne bližšie informácie.

Diskusia  ()

Video

Diskusia