Svoju úspešnú kariéru začal model Bentayga pred piatimi rokmi. Dozrel teda čas na jeho modernizáciu, o ktorej neoficiálne vieme už dlhší čas. Prestaveniu kompletných detailov predchádzalo potvrdenie dátumu premiéry i únik jednej fotografie. Jej autenticitu už môžeme potvrdiť, Bentley totiž facelift absolvovalo v týchto dňoch.

Tvár britského vozidla sa zmenila v očakávanom štýle evokujúcom limuzínu Flying Spur či kupé/kabriolet Continental. Prepracované sú LED svetlomety, nárazník i maska chladiča, celkový vzhľad sa však výrazne nezmenil. Dizajn zadnej časti luxusného SUV je však prekvapenie. Pomerne konzervatívne hranaté svetla totiž nahradili oválne kúsky, ktoré pripomínajú dvojdverové modely tejto značky.

Zadná časť sa z hľadiska dizajnu zmenila naozaj výrazne.
Zadná časť sa z hľadiska dizajnu zmenila naozaj výrazne.
Zdroj: Bentley

Odlišný tvar nemajú len svetlá, ale celé piate dvere, na ktoré diódové moduly na rozdiel od minulosti zmestili celé. Výrez na evidenčné číslo sa naopak presunul do nárazníka podčiarknutého delenými oválmi zakončujúcimi výfuk. V rámci modernizácie neprekvapia nové disky kolies ani osviežená paleta farieb, šikovný detail sú vyhrievané stierače s tryskami. Každé rameno ich obsahuje až 22.

Kabína nezostala na ocot. Bentley prekvapujúco hovorí o extra priestore pre nohy vzadu sediacich, pribudnúť malo až 100 milimetrov. Kde ich automobilka nabrala? To nešpecifikovala, no sedadlá sú kompletne nové. Vzhľadom na nezmenený skelet teda miesto musela pridať ich štíhlejšia konštrukcia alebo zmena pozície. O úprave objemu batožinového priestoru sa nehovorí nič, stále by teda mal mať 484 litrov.

Početným úpravám sa nevyhol ani interiér britského SUV.
Početným úpravám sa nevyhol ani interiér britského SUV.
Zdroj: Bentley

Vzadu si možno opäť vyberať z dvoch alebo troch miest, tentokrát však aj trojmiestny variant ponúkne ventiláciu sedadiel. V interiéri sa okrem toho zmenil volant. Upravené sú panely dverí, ale tiež centrálna časť palubnej dosky. Jej súčasťou je modernejší infotainment s 10,9-palcovým displejom poskytujúci extra funkcie. Obligátna záležitosť sú materiály, ktorých paleta sa mierne zmenila. Viaceré palubné technológie prešli vylepšeniami.

Súčasťou modernizácie bolo rozšírenie zadnej nápravy o 20 mm, no technicky je inak takmer všetko po starom. Bentayga sa začne predávať v osemvalcovej verzii. Naladenie štvorlitrového biturbo motora zostalo rovnaké, maximálny výkon je 404 kW (550 k) a krútiaci moment dosahuje 770 Nm. Tieto parametre posiela na všetky kolesá osemstupňový automat. Neskôr sa do ponuky vráti plug-in hybrid i špičkový variant Speed, ktorý bude opäť vybavený agregátom W12. K cenám ani začiatku predaja sa zatiaľ Bentley nevyjadrilo.