Počet svetových boháčov sa v ostatných dekádach rapídne zvýšil, čo sa odrazilo na stúpajúcom dopyte po luxusných automobiloch. Ten zase spôsobil rast snáh o individualizáciu. Prestížne značky stavajú čoraz viac výnimočných produktov a na ženevskom autosalóne sa k nim pridá Bentley. Plánuje tam odhaliť špeciálny model Bacalar.

Toto označenie ponesie vozidlo ručne postavené divíziou Mulliner. Jeho meno zverejnil britský výrobca spolu s obrázkom kolesa, zároveň vydal video naznačujúce tvary zadnej časti zakončenej integrovaným spojlerom. Nič konkrétne ale neprezradil. V tlačovej správe firma uvádza, že dramatický dizajn bude inšpirovaný konceptom EXP 100 GT. Okrem toho spomína iba udržateľné materiály.

Podľa zákulisných zdrojov vznikne Bacalar na základe typu Continental a využije jeho šesťlitrový motor W12. Dostať by mal otvorenú karosériu. Angličania avizujú, že z neho vznikne len hŕstka exemplárov. Údajne pôjde o maximálne tucet áut. Bude to teda pojazdný klenot pre vyvolených, ktorí si ho budú môcť prispôsobiť svojmu vkusu. Zodpovedá tomu cena. Tá sa má priblížiť k dvom miliónom eur, na potvrdenie alebo vyvrátenie týchto detailov si ale ešte musíme počkať.