Cielené úpravy dizajnu prednej a zadnej časti zdôrazňujú športové schopnosti, ktorými sa modely BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring preslávili. Operačný systém BMW Operating System 8 vrátane zakriveného displeja BMW Curved Display prinášajú do interiéru extra moderné prvky.

Všetky varianty nového BMW radu 3 sú teraz štandardne vybavené osemstupňovou prevodovkou Steptronic s radiacimi páčkami na volante a novo navrhnutou pákou voliča. Okrem toho štandardná výbava všetkých modelov BMW radu 3 Sedan teraz zahŕňa aj 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin či napríklad trojzónovú klimatizáciu.

Prepracované svetlomety a mriežka chladiča dodávajú vozidlu modernejší nádych. Štandardné full LED svetlomety sú teraz oveľa štíhlejšie, s jasnými obrysmi a dennými svetlami usporiadanými do tvaru obráteného L, aby tak vytvorili harmonický a moderný vzhľad.

Adaptívne LED svetlomety sú dostupné ako voliteľná výbava a sú rozpoznateľné podľa modrých akcentov v ich vnútri. Modré svetelné efekty pod prednými svetlometmi dodávajú prednej časti aj v čase tmy výrazný vzhľad. Rozsah funkcií adaptívnych LED svetlometov zahŕňa prisvecovanie do zákrut a neoslňujúce matrixové diaľkové svetlá, ako aj dynamické ovládanie dosahu svetlometov a variabilné rozloženie svetelného lúča. 

Ľahko upravené kontúry a nové dvojité lišty dodávajú ľadvinkám mriežky chladiča BMW ešte mohutnejší vzhľad. Vstupné otvory vzduchu vysoko lesklej čiernej farby umiestnené pod ľadvinkami mriežky chladia brzdový systém a dodávajú celému vozidlu sofistikovaný nádych.

Horizontálne línie, štíhle svetlá a rozšírené podbehy zadných kolies zvýrazňujú šírku a svalnatý postoj mierne prepracovanej zadnej časti. Koncovky výfukového systému majú teraz v závislosti od verzie motora priemer 90 alebo 100 milimetrov.

Na vrchole ponuky motorov pre verzie Sedan a Touring sa nachádzajú dva modely BMW Performance od divízie BMW M. To znamená, že BMW radu 3 pokrýva výkonový rozsah od 110 kW (150 k) do 275 kW (374 k). Mild hybridná technológia prináša šesťvalcovému radovému benzínovému motoru a štyrom naftovým agregátom rýchlu odozvu a zvýšenú účinnosť.

Pozrite si faceliftované BMW radu 3 do detailu v galérii, kliknite sem

BMW xDrive je štandardom pre vrcholné modely. Inteligentný systém pohonu všetkých kolies možno objednať aj ako voliteľnú možnosť pre dve benzínové verzie (BMW radu 3 Touring: jedna benzínová), dve naftové ako aj pre plug-in hybridné modely.

Ďalšia zásadná novinka BMW! Prečítajte si o novom rade 7: