BMW vyznávalo pri svojich autách dlhé roky konzervatívny dizajnový prístup. Chris Bangle prišiel v prvej dekáde tohto tisícročia s odvážnymi riešeniami, za čo si vyslúžil uznanie i množstvo kritiky. Rozporuplné reakcie vyvolávajú taktiež niektoré aktuálne modely vybavené masívnymi masky chladiča. No zdá sa, že radom 4 s vertikálne natiahnutým grilom sa nič nekončí.

Bavori asi chystajú ďalšie kontroverzné zmeny dizajnu a veľké ľadvinky doplnia dvojdielnymi svetlometmi. Radikálnu fazónu majú dostať budúce vlajkové lode značky. Popri limuzíne označenej číslom 7 to zahŕňa aj dlhšie avizované špičkové SUV, ktoré bude označené štítkom X8. Jeho prípravu nedávno potvrdili fotografie prototypov. Chytil sa ich ruský grafik Nikita Chuicko a vytvoril vizualizácie luxusnej novinky.

Pravdepodobný vzhľad modelu BMW X8 naznačujú vizualizácie.
Pravdepodobný vzhľad modelu BMW X8 naznačujú vizualizácie.
Zdroj: Nikita Chuicko (Kolesa.ru)

Digitálne diela zhotovené pre portál Kolesa.ru sa môžu v niektorých detailoch mýliť, ale gro je podľa kriviek vývojových exemplárov presné. Takto by teda malo nové BMW skutočne vyzerať. Jeho strecha asi nebude klesať tak ako v prípade väčšiny SUV-kupé, očakávame skôr tvary v štýle menšieho typu X2. Okrem nich sa bude od sedemmiestneho súrodenca X7 odlišovať spomínanými rozdelenými svetlometmi. Až čas ukáže, ako bude tvár mníchovského vozidla vyzerať v skutočnosti.