Audi e-tron Sportback.

Novinky Batériami poháňané SUV-kupé značky Audi spoznáme 19. novembra v Los Angeles

Foto: Audi

17.9. 10:25 Počas autosalóna v kalifornskej metropole spoznáme druhý karosársky variant nemeckého elektromobilu, technicky by mal byť viac-menej zhodný so svojím súrodencom.

Do ringu elektrických športovo-úžitkových áut vstúpilo počas minulého roka Audi, ktoré predstavilo model nesúci prosté označenie e-tron. Už pred jeho premiérou sa hovorilo o dvoch verziách karosérie. Ingolstadt mal pripravovať klasicky tvarované vozidlo i dynamickejšiu formu s klesajúcou líniou strechy, čo potvrdili fotografie z testovacej fázy.

Nemecký výrobca vydal aj vlastné zábery prototypov, jeden dokonca vystavil na ostatnom ženevskom autosalóne. No stále v ľahkej kamufláži. Ostrú premiéru druhého vyhotovenia s prívlastkom Sportback sme očakávali vo Frankfurte, kde sa ale nakoniec neodohrala. Batériami poháňané SUV-kupé prémiovej značky spoznáme až o dva mesiace.

Audi e-tron Sportback.
Audi e-tron Sportback.
Zdroj: Audi

Pripravovanú novinku spomenuli zástupcovia Audi počas frankfurtskej prezentácie, kde odznel aj presný dátum a miesto. Elektromobil spoznáme 19. novembra v Los Angeles. Nepôjde o súkromný debut, ale prezentáciu na tamojšom autosalóne. Štyri kruhy však s veľkou pravdepodobnosťou prezradia nejaké detaily ešte pred naplánovaným podujatím.

Podľa neoficiálnych informácií sa dvojica nebude z hľadiska techniky takmer nijak odlišovať, malo by ísť najmä o dizajn a priestor v zadnej časti. Medzi rozdiely by mali patriť aj financie. Cenu zatiaľ nepoznáme, za štýlovejšiu verziu Sportback si však bude nemecká automobilka asi účtovať nejaké tisícky navyše. Tak ako je to v prípade väčších konvenčne poháňaných modelov Q7/Q8 či konkurenčných produktov ako sú BMW X5/X6 a Mercedes-Benz GLE/GLE Coupé.

Video

Diskusia