Pri športových automobiloch nás zvyčajne zaujíma najmä ich dynamika a iné parametre. Toto je však odlišný prípad. Pozeráte sa na dizajnovú štúdiu Lamborghini Countach 50 Omaggio. Koncept oslavuje jedodnuchý, no efektný vzhľad modelu Countach.

Lamborghini Countach 50 Omaggio.
Zdroj: ARC Design

Začnime jeho zadnou časťou, ktorá je v tomto prípade kľúčová. Koncové svetlá tvarom rešpektujú dávneho predka, no architektúrou sú zakotvené pevne v 21. storočí. Geniálnym nápadom je napríklad umiestnenie brzdových svetiel priamo do prieduchov ventilovaného motorového priestoru vďaka svetlovodivým prvkom. 

Podobne ako jeho predloha, aj Countach 50 Omaggio má ikonický zadný spojler. Je známym faktom, že ten skutočný Countach de facto len spomaľoval, jeho prínos k prítlaku bol minimálny až žiadny. Napriek tomu sa dostal aj do tejto dizajnovej štúdie.

Lamborghini Countach 50 Omaggio.
Zdroj: ARC Design
Lamborghini Countach 50 Omaggio.
Zdroj: ARC Design

Profil konceptu má známy ihlanový tvar, vyznáva veľmi jednoduché línie, ktoré sú takmer neprerušené. Minimalistickú jednoduchosť narúšajú iba vstupy vzduchu, ktorý si nasáva mohutný vidlicový dvanásťvalec. Predná časť je prísne jednoduchá a tvarmi kopíruje pôvodný Countach, no pridáva modernejšiu svetelnú techniku. Na záver treba dodať, že toto auto na cestách nikdy neuvidíme, ide totiž len o dizajnovú štúdiu od ARC design, nie oficiálny koncept Lamborghini.