ikona TT

Novinky Audi TT: Facelift na 20. narodeniny

Foto: Audi

21.7. 2018 13:00 Základné línie karosérie ponechal Ingolstadt nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj diódové svetlá. Benzínové motory dostali časticové filtre.

Na tohtoročnom ženevskom autosalóne uplynuli štyri roky od premiéry tretej generácie Audi TT. Podľa nepísaných pravidiel je to najvyšší čas na polčasovú modernizáciu, štyri kruhy si ju však nechali na o niečo významnejší dátum. Detaily o nej prezradili na 20. narodeniny štýlového modelu. Napriek tomu nejde o nič radikálne, je to skôr povinná jazda.

V prípade verzií S-line má Audi výraznejšie tvary nárazníkov
V prípade verzií S-line má Audi výraznejšie tvary nárazníkov
Zdroj: Audi

Facelift ponechal základné línie karosérie nedotknuté, pôvodné sú dokonca aj svetlá využívajúce diódovú technológiu. Ingolstadt prepracoval akurát masku chladiča a oba nárazníky. Zmeny sú vidieť najmä v prípade balíka S-line a verzie TTS, vpredu sa objavili strieborné vstupy vzduchu pripomínajúce modely RS a na opačnej strane imitácie otvorov pod svetlami i po bokoch nárazníka. Retuš neobišla ani prahy, paletu farieb karosérie či ponuku diskov kolies s priemerom 18 až 20 palcov.

Interiér zostal na prvý pohľad bez úprav, zásahy sa podľa všetkého týkali iba infotainmentu a použitých materiálov. Technika prešla zásadnou zmenou. Z ponuky totiž kompletne vypadli naftové modely, ktoré nedosahovali ktovieaké predajné čísla. Benzínové motory zasa dostali časticové filtre. Napríklad v prípade verzie TTS došlo popritom k poklesu výkonu o štyri konské sily, stovku napriek tomu zvláda o desatinu skôr. Môže za to použitie rýchlejšej sedemstupňovej prevodovky DSG. Predaj omladeného modelového radu TT sa začne na jeseň, ceny majú štartovať od asi 35-tisíc eur.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia