Malá nemecká spoločnosť založená Marcusom Holzingerom, bývalým dizajnérom automobilky Volkswagen, predstavila zodernizovanú verziu legendárneho modelu Audi Sport Quattro S1. Už podľa nadpisu hádate správne, že namiesto preplňovaného päťvalcového motora a trakčného systému quattro má E-Legend moderný 100% elektrický systém, ktorý zahŕňa tri motory. Tie spolu vyvíjajú výkon viac ako 800 koní.

Čo hovoríte na nezvyčajný dizajn? Esteticky EL1 neskrýva svoju inšpiráciu, ktorú čerpala z mýtického Audi Quattro. A je tu hneď niekoľko faktorov, ktoré by sme pri výbere dizajnu mohli označiť za kľúčové. Okrem toho, že Quattro je ikonou motoršportu, je vozidlo citovo späté s otcom zakladateľa E-Legend, ktorý pracoval na jeho vzhľade.

Relatívne malá nemecká spoločnosť paradoxne sídli iba 35 kilometrov od Ingolstadtu, ktorý považujeme za domov Audi. Tkvie v tom istá motivácia. Model so štipkou konkurenčnej DNA bol predstaený vo forme prototypu. Poháňajú ho dva motory namontované na zadnej náprave a jeden na prednej náprave, aby sa dosiahol kombinovaný výkon 600 kW (816 k).

Je to dosť na to, aby preniesol tachometer prototypu E-Legend EL1 z 0 na 100 km/hod za neuveriteľných 2,8 sekundy. Na 200 km/hod rýchlosť sa dostane za 10 sekúnd. Futuristickému skvostu dodáva energiu lítium-iónová batéria s kapacitou 90 kWh, ktorej dojazd spoločnosť odhaduje na 900 kilometrov. Auto bude vyrobené v obmedzenom počte 30 kusov a ak by ste oň mali náhodou záujem, treba si nachystať peňaženku. Vozidlo má totiž základnú cenovku stanovenú na 1 milión eur.