Model Q6 je produktom spoločného podniku Audi a čínskeho výrobcu áut SAIC. Je to v poradí tretí typ vozidla vyrábaný spojením spomínaných značiek. Toto auto pre siedmich pasažierov je postavené na platforme MQB, tak ako aj SUV Volkswagen Atlas, ktoré je predávané zákazníkom v USA. Model bol predstavený v Šanghaji a súčasne v Pekingu, pričom si ho bolo možné rezervovať v predpredaji.

Sedemmiestne Audi Q6.
Zdroj: Audi

Pohon všetkých kolies Quatro je štandardom v každej verzií modelu Q6. Veľkorysá plocha nákladného priestoru ponúka až 2 389 litrov. Dĺžka vozidla je 5 099 milimetrov, šírka je 2 014 milimetrov a výška je 1 784 milimetrov. Model Q6 budú poháňať dva druhy motorov. V ponuke je 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 261k/195kW a 2,5 litrový šesťvalec s výkonom 295k/220kW.

Interiér Audi Q6.
Zdroj: Audi

Zrýchlenie tohto športového a veľkého SUV z 0 na 100 km/h je možné dosiahnuť za 7,3 sekundy. Model by mal byť ponúkaný v štyroch výbavách, pričom cena za najlacnejšiu verziu 40 TFSI Quatro, má začínať približne od 72 500 €. Cena najvyššej výbavy 50 TFSI quattro Lingyun Edition First Release Limited, sa vyšplhá na asi 94 250 €. Q6 bude k dispozícií so systémom adaptívneho dynamického odpruženia.

Zadná časť vozidla Audi Q6.
Zdroj: Audi

Predok vozidla zaujme veľkou osemhrannou mriežkou chladiča s vertikálnymi otvormi na prívod vzduchu. V interiéri sa nachádza 10,1 palcová obrazovka infotainmentu. Technológia Audi AI Pro zahŕňa plnohodnotný adaptívny tempomat, inteligentný parkovací systém, ako aj iné asistenčné služby pre vodiča. Na obutie Q6 bude na výber zo šiestich dizajnov kolies.

Detail Audi Q6.
Zdroj: Audi
Anketa: Chceli by ste model Q6 vidieť aj na trhu v Európe?