ikona

Novinky Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Foto: autohome.com.cn

15.12. 2018 10:42 SUV-kupé sa do obchodov dostane s umiernenejším dizajnom než mal koncept, tvary strechy a zadnej časti sa však veľmi nemenili.

Volkswagen predvlani predstavil ďalšieho člena rodiny SUV, uviedol mohutný Atlas schopný pojať tri rady sedadiel. Jeho hlavným odbytiskom je Severná Amerika. Predáva sa aj v Číne, kde ho zákazníci poznajú ako Teramont. Práve z najľudnatejšej krajiny sveta pochádzajú materiály zachytávajúce jeho nové vyhotovenie disponujúce klesajúcou strechou.

Od sedemmiestnej verzie sa Atlass Crossport odlišuje aj tvárou
Od sedemmiestnej verzie sa Atlass Crossport odlišuje aj tvárou
Zdroj: autohome.com.cn

Model nesúci prívlastok Cross Sport naznačil výrobca na tohtoročnom autosalóne v New Yorku, jeho koncept odhalila popri štúdii pick-upu Tanoak. Aj tá sa asi dostane do predaja. Premiéra sériového SUV-kupé nás ešte len čaká, no jeho tvary sú známe.

Automobil odfotený v sériovej verzii prináša očakávané posolstvo. Oproti newyorskému exponátu je vozidlo umiernenejšie, futuristické prepojené LED svetlomety sa nekonajú a mimo hry zostali aj 22-palcové disky kolies. Použité ráfiky sú o poznanie menšie. Zmenili sa tiež tvary nárazníkov a predných reflektorov, ktoré sú zakomponované do masky chladiča.

Línie koncových svetiel sa nápadne ponášajú na menší Tiguan
Línie koncových svetiel sa nápadne ponášajú na menší Tiguan
Zdroj: autohome.com.cn

Dynamickejší variant veľkého SUV si však nakoniec ponechal výraznejšiu dizajnovú identitu, komponenty jeho grilu sa od sedemmiestneho variantu líšia. Rozdielne sú tiež blatníky či kapota obsahujúca imitáciu vstupov vzduchu. Hlavným rozdielom je ale zadná časť, klesajúca strešná línia je zakončená piatymi dverami so svetlami pripomínajúcimi typ Tiguan.

Navonok je teda štylistika vyhotovenia Cross Sport výrazne upravená, zvnútra s výnimkou tretieho radu sedadiel neočakávame žiadne zásadné zmeny. Vyhnúť by sa im mala aj technická stránka. Hovoriť teda môžeme o dvojlitrovom štvorvalci a agregáte VR6 s objemom 3,6 litra, chýbať nebude pohon všetkých kolies. Dátum odhalenia SUV-kupé nepoznáme.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia