Aston Martin sa tento rok s továrenským tímom vracia do sveta Formuly 1 a svoju dohodu tiež rozšíril o dva oficiálne automobily pre všetky preteky tohtoročných svetových šampionátov. Ide o jedno bezpečnostné a jedno záchranné vozidlo. V britskom modeli štvorlitrový agregát s kódovým označením M177, ktorý zadržiava výkon 399 kW (543 k) a krútiaci moment 685 Nm. Je zaujímavé, že špeciálny Vantage tak do svojich útrob nedostal výkonnejší motor V12, ktorý by mohol znamenať výhodu oproti Mercedesu. Špekuluje sa, či sa náhodou v úzadí tohto rozhodnutia nevyskytol istý konflikt záujmov. Auto bude oblečené v tímovej zelenkastej farbe a dostalo niekoľko bezpečnostných prvkov, upravený podvozok a aerodynamiku.

Aston Martin Vantage.
Zdroj: Formula 1

Vo vnútri Vantege neprekypuje takým luxusom, aký z vozidiel Aston Martin poznáme, no stále má niečo nazvyš. Svoje zaslúžené miesto tu dostali pretekárske sedadlá so šesťbodovým bezpečnostným pásom a dve veľké obrazovky, ktoré premietajú obraz z televízie a sledujú širokú škálu údajov. Otočný gombík na ovládanie multimediálneho systému sa posunul o kúsok dozadu, čím sa získal priestor pre ďalšiu konzolu, ktorá je určená na ovládanie blikajúcich LED svetiel na streche, aktiváciu sirény aj prehrávanie rádiového kontaktu s vedením závodu.

Veľký a malý brat bok po boku.
Zdroj: Formula 1

Aston Martin navyše pripraví aj oficiálne lekárske auto na preteky Fomuly 1. Na túto zodpovednú úlohu sa podujalo prvé SUV značky, model DBX. Aj jeho bude poháňať spomínaný štvorlitrový osemvalec. Pre účely prvej pomoci má DBX v zadnej časti nachystaný batožinový priestor s objemom 632 litrov, okrem iného aj s  defibrilátorom a haciacim prístrojom. Obidve vozidlá absolvovali pred novou sezónou 15 000 testovacích kilometrov. Prvýkrát sa predstavia na oficiálnom trojdňovom závode v Bahrajne, ktorý sa koná od 12. do 14. marca. Mercedes, ktorý dodáva oficiálne bezpečnostné vozidlá na F1 už od roku 1996, tento rok nevynechá, no safety car v podobe AMG GT R a záchranné vozidlo C 63 S kombi dostali novú farbu, ktorá takisto ladí z ich pretekárskym tímom.