Novinky Aston Martin sa pripravuje na tvrdý brexit

Foto: Aston Martin

9.1. 17:00 Britské spoločnosti sa pripravujú na možnosť, že krajina vystúpi z EÚ bez dohody a dôjde k tzv. tvrdému brexitu. Výnimkou nie je ani Aston Martin, ktorý má pripravený a schválený krízový plán.

Predstavenstvo britskej automobilky Aston Martin schválilo krízový plán pre prípad brexitu bez dohody, ktorý zahŕňa leteckú dopravu komponentov. Výrobca luxusných áut tiež podpíše dohody s doručovateľskou spoločnosťou DHL, ktorá mu umožní využívať aj iné prístavy ako Dover. A poveril svoje oddelenie zásobovania, aby rezervovalo leteckú prepravu komponentov. Uviedla to hovorkyňa firmy, ktorá má len jeden závod v Británii.

Prípravy spoločnosti Aston Martin, výrobcu športových automobilov, ako je DB11, súvisia s hrozbou odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) bez dohody. To by znamenalo zavedenie ciel a obštrukcií na hraniciach, čo skomplikuje situáciu automobilkám, ktoré sú závislé od dodávok komponentov z Európy.

V rámci hrozby náročnej logistiky a ciel sa firmy na britských ostrovoch vrátane nemeckého výrobcu guľôčkových ložísk Schaeffler rozhodli znížiť výrobu v Spojenom kráľovstve a presunúť ju bližšie k odberateľom v EÚ.

Aj automobilka Vauxhall, ktorú vlastní francúzska skupina PSA, oznámila v novembri, že plánuje zrušiť 241 pracovných miest v závode v Ellesmere Porte v Anglicku do konca roka 2019. BMW, vlastník britských automobilových značiek Mini a Rolls-Royce, preložil tradičnú letnú odstávku na údržbu na apríl a skúma rozšírenie skladových priestorov.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia