ikona

Novinky Aston Martin DBS GT Zagato: Oslava storočnice

Foto: Aston Martin

28.3. 7:30 Angličania si pripravili darček pre jubileum talianskej dielne Zagato. Ukázali skice špeciálnej dvojice DBS GT Zagato a DB4 GT Continuation.

Talianska karosárska dielňa Zagato oslavuje tento rok storočnicu pôsobenia. Takmer šesť dekád úzko spolupracuje s anglickým výrobcom Aston Martin, ktorý si jubileum uctí špeciálnou dvojicou DBZ Centenary Collection. Na svoje si v tomto prípade netradične prídu nielen milovníci klasických áut, ale aj fanúšikovia moderného dizajnu.

Špeciálna dvojica DBZ Centenary Collection stojí viac než 7 miliónov eur
Špeciálna dvojica DBZ Centenary Collection stojí viac než 7 miliónov eur
Zdroj: Aston Martin

Novodobé tvary v špeciálnej dvojici zastupuje DBS GT Zagato. Postavené je na základe špičkového kupé Aston Martin DBS Superleggera, od ktorého si zrejme prepožičia aj pohonné ústrojenstvo. Medzi najvýraznejšie dizajnové prvky sa radí ešte mohutnejšia predná maska a rozmerná kapota nadväzujúca na čelné sklo, ktoré sa plynule tiahne okolo celého kokpitu. Strecha s motívom dvoch bublín je odkazom na klasické modely od Zagata. Ako sa dá pri vizualizáciách očakávať, nechýbajú ani nadpriemerne veľké kolesá.

Oficiálne informácie o technike pod kapotou zatiaľ neexistujú. Najväčšiu šancu má zrejme 5,2-litrový dvanásťvalec, ktorý v DBS Superleggera produkuje 533 kW (725 k) a 900 Nm. Dvojička DB4 GT Zagato Continuation odkazujúca na klasické vozidlo spred polstoročia má využívať 380-koňový radový šesťvalec. Ten bude spriahnutý so štvorstupňovou manuálnou prevodovkou a má poháňať zadnú nápravu.

Limit výroby je stanovený na devätnásť párov. Predaj samostatných modelov nebude možný a za duo si anglický výrobca vraj vypýta niečo vyše 7 miliónov eur. Ako prvé uzrie svetlo sveta DB4 GT Continuation už koncom tohto roka, pričom jeho moderný súrodenec sa verejnosti predstaví o rok neskôr. Limitovaná edícia iba dokazuje fakt, že anglický výrobca v poslednom čase rozhodne nespí na vavrínoch.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia