Veľká časť dvojdverových automobilov ponúka na výber medzi pevnou a skladacou strechou. Aston Martin sa tejto stratégie drží dlhé roky, túto voľbu dáva záujemcom o model DB11DBS Superleggera. Najlacnejší produkt značky menom V8 Vantage je aktuálne výnimkou. Vo forme kupé síce debutoval už koncom roka 2017, no otvorenej verzie s prívlastkom Volante sa zatiaľ nedočkal.

Situácia sa o niekoľko mesiacov zmení. Automobilka z britského Gaydonu teraz avizuje osemvalcový roadster, ktorý plánuje odhaliť počas najbližšej jari. Uvádza to na karosérii jedného z prototypov. Ten ukazuje textilný zvršok i mierne prepracované zadné partie, na fotkách vidieť tiež ochranné oblúky za sedadlami. Priestor medzi nimi vypĺňa priehľadný štít redukujúci prievan v dvojmiestnom interiéri.

Aston Martin V8 Vantage Volante.
Zdroj: Aston Martin

Prekvapujúcim prvkom je prítomnosť štyroch výfukových koncoviek, klasický Aston Martin V8 Vantage má totiž len dve. Kvartetom sa pýši akurát ostrejší variant AMR limitovaný na 200 kusov. Je prítomnosť takéhoto zakončenia výfuku signálom, že nabrúsené vyhotovenie dostane aj roadster? To sa dozvieme počas budúceho roka.

Základný otvorený variant auta sa od kupé asi nebude po technickej stránke nijak zásadne líšiť, poháňať ho má motor z dielne Mercedes-AMG naladený na 375 kW (510 k). Dvakrát prepĺňaný osemvalec s objemom štyri litre však dostane na starosť vyššiu hmotnosť. Očakávať teda môžeme mierne horšie dynamické parametre, kým cena modelu Volante sa bezpochyby pohne smerom nahor.