Novinky Aprílový predaj áut v západnej Európe klesol

Foto: Dreamstime

8.5. 12:00 Španielsko, Taliansko a Francúzsko predali v apríli viac áut, no i tak nedokázali vykompenzovať pokles v Británii a na najväčšom európskom trhu, v Nemecku.

Predaj automobilov v západnej Európe v apríli klesol o jedno percento. Vyplýva to z údajov spoločnosti LMC Automotive. Dôvodom sú stále nevyriešené podmienky brexitu a širšia ekonomická neistota.

Počet registrovaných nových áut v regióne sa v apríli 2019 znížil na 1,216 milióna z 1,228 milióna pred rokom, uviedla poradenská spoločnosť LMC. Tieto čísla sa opierajú o národné štatistiky jednotlivých štátov o predaji a o predbežné odhady pri najmenších trhoch v regióne.

V Španielsku a Taliansku predaj nových áut v apríli vzrástol, povedal analytik LMC David Oakley. Aj vo Francúzsku sa odbyt nových áut zvýšil, a to o 0,4 percenta. Ale na najväčšom európskom trhu, v Nemecku, klesol o 1,1 percenta a v Británii sa znížil o 4,1 percenta pred blížiacim sa odchodom krajiny z Európskej únie, čo sa naďalej prejavuje na nálade spotrebiteľov.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia