Ilustračné foto

Novinky Alpe Adria, Power fest aj preteky Porsche už najbližšie na okruhu SLOVAKIA RING

Foto: SLOVAKIA RING

26.4. 2:00 Automotodróm SLOVAKIA RING sa už intenzívne pripravuje na "supervíkend" medzinárodných šampionátov cestovných vozidiel WTCR a motocyklov EWC (9.-12.5.). Akcia na našom prvom permanentnom okruhu však ponúkne predtým niekoľko zaujímavých podujatí.

Prvé z nich bude už tento víkend stredoeurópsky seriál pretekov cestných motocyklov na okruhu Alpe Adria International Motorcyle Championship. Mimoriadne obľúbený šampionát navštevuje SLOVAKIA RING od otvorenia okruhu v roku 2010 a slovenské podujatie tiež otvorí tohtoročnú sezónu. Tá neskôr pokračuje do Holandska (Assen), Maďarska (Pannonia Ring), Nemecka (Oschersleben), Chorvátska (Grobnik) a Česka (Most).

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SLOVAKIA RING

1.máj bude opäť patriť stále populárnejšiemu "majálesu" Power fest, ktorý je určený pre všetkých fanúšikov rýchlych kolies, driftu a tuningu. 4. a 5. mája navštívi náš okruh vynovený seriál Porsche Sprint Challenge Central Europe so zbrusu novými okruhovými špeciálmi Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SLOVAKIA RING

9. až 12. máj patrí jednému z vrcholov slovenskej motoristickej sezóny: WTCR - FIA Svetový pohár cestovných vozidiel v spojení s osemhodinovými pretekmi Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov FIM EWC.

Práve EWC, kde 17. rok štartuje aj slovenský tím Maco Racing, absolvovalo uplynulý víkend slávne podujatie 24 Heures Motos v Le Mans. Preteky dokonca navštívilo až 76 000 divákov, ktorí si vychutnali nekonečné súboje o prvú priečku medzi Honda Endurance Racing a Team SRC Kawasaki France. Od 4. hodiny sa vedenia ujal práve tím Kawasaki, ktorý sa konečným víťazstvom dostal do priebežného vedenia v šampionáte. Slovenský tím Maco Racing sa po ťažkom páde ich jazdca prepadol napokon na 15. miesto v triede EWC a 32. miesto absolútne.

Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk.

***

Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkami FIA a FIM. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov, firmy a širokú verejnosť.

SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál - jediný svojho druhu na Slovensku. Ponúka možnosti jazdiť na profesionálnom automotodróme, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si terénnu jazdu vo vynovenom off-road areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj Malkia Park - útočisko pre exotické zvieratá. K novým atrakciám patrí tiež Vojenské múzeum. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti - či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie.

Zdroj: PR článok
Diskusia  ()

Video

Diskusia