Novinky Aliancia Nissan a Renault sa prvýkrát stala najväčším globálnym predajcom áut

31.7. 2017 14:00 Japonsko-francúzska aliancia Nissan-Renault, do ktorej patrí aj ďalší japonský výrobca Mitsubishi Motors, sa tak prvýkrát vo svojej histórii stala globálnou jednotkou podľa počtu predaných áut.

Aliancia automobiliek Nissan a Renault SA v prvom polroku predala 5 268 079 áut.

Koncern Volkswagen predal v rovnakom období 5 155 600 áut. Na treťom mieste skončila japonská skupina Toyota Motor Corp, ktorá v piatok informovala, že v prvom polroku predala 5,129 milióna áut. Americký General Motors, ktorý bol globálnou jednotkou viac ako sedem dekád, vykázal za prvý polrok predaje zhruba 4,7 milióna áut.

 
Aliancia Nissan a Renault sa prvýkrát stala najväčším globálnym predajcom áut
 Aliancia automobiliek Nissan a Renault SA v prvom polroku predala 5 268 079 áut

Volkswagen, ktorý má vo svojom portfóliu aj luxusné značky Audi a Lamborghini, sa vlani prvýkrát stal globálnou jednotkou podľa počtu predaných áut. Povesť koncernu vážne utrpela v dôsledku škandálu s falšovaním emisných testov, svoje pozície však dokázal stabilizovať vďaka silnému rastu v Číne a na iných trhoch.

Toyota bola na čele rebríčka globálnych predajcov áut počas rokov 2008 až 2010. V roku 2011, kedy čelila vážnym výpadkom produkcie v dôsledku zemetrasenia a tsunami na severovýchode krajiny, pozíciu stratila na úkor amerického rivala General Motors. Svetovou jednotkou sa Toyota stala opäť v roku 2012, kým ju vlani nevystriedal Volkswagen.

Zdroj: sita
Diskusia  ()

Video

Diskusia