Okrem toho Q8 teraz ponúka HD Matrix LED svetlomety s laserovou technológiou, s digitálnymi dennými svetlami a možnosťami pre rôzne svetelné podpisy. Zadné svetlá možno tiež prispôsobiť pomocou štyroch digitálnych dizajnov OLED svetiel. Máme tu nové kolesá, nové možnosti farieb karosérie, ozdobné lišty a sedadlá, nové prešívanie...

Mriežka chladiča Singleframe má teraz dizajn v tvare písmena L, ktorý má ukázať, že Q8 je špičkový model od Audi. Výrazné prívody vzduchu dodávajú charakter a značka zredukovala dekoratívne prvky pre čistejší dizajn. Exteriérový balík S line a model S sa vyznačujú farebnými akcentmi na spodnom kryte, obložení dverí a difúzore. Nový dizajn dodávajú aj výfukové otvory. Exteriérový balík S line zvýrazňuje bočné prívody vzduchu v prednom nárazníku. Mriežka chladiča Singleframe má samostatnú farebnú kombináciu a voliteľný balík Black Plus Optic pridáva vizuálne detaily okolo masky chladiča a nárazníkov.

Aktualizované Audi Q8.
Zdroj: Audi

Nový Q8 preberá korporátnu identitu Audi s dvojrozmernými prstencami, teraz v čiernej a bielej farbe. Štandardne je v celom rade vybavený svetlometmi Matrix LED a na želanie ponúka svetlomety HD Matrix LED s laserovou technológiou Audi. Tá obsahuje 24 LED diód a vysokovýkonnú laserovú diódu, ktorá sa vyznačuje modrým okolitým svetlom. Laserová technológia sa aktivuje pri rýchlostiach nad 70 km/h a výrazne zvyšuje dosah diaľkového svetla. Aktualizované sú obidva predné svetlomety, štandardne s technológiou Matrix LED, ako aj zadné svetlá.

Novinkou sú digitálne podpisy svetiel pre denné svietenie, ktoré umožňujú užívateľovi voliť medzi štyrmi individuálnymi svetelnými vzormi prostredníctvom MMI. Okrem toho bol upravený dizajn predných svetiel, čím sa zvýšila poloha denných svetiel. Audi Q8 ponúka na želanie aj digitalizované zadné svetlá OLED (organic light-emitting diode) so štyrmi svetelnými vzormi v spojení s prednými svetlami.

Aktualizované Audi Q8.
Zdroj: Audi

Majú funkciu indikácie blízkosti, ktorá sa aktivuje, keď sa vozidlá za nimi priblížia na dva metre od stojaceho auta. Okrem toho ponúkajú dynamické smerovky a vizuálne sekvencie pri otváraní alebo zatváraní vozidla. Vzadu je pridaný aj pás LED svetiel spolu s lesklým čiernym lemom, ktorý spája zadné svetlá po celej šírke vozidla.

Vo vnútri sú teraz športové sedadlá štandardne vybavené šedým kontrastným prešívaním. Po technologickej stránke sa rozšírila ponuka dostupných aplikácií, vďaka čomu môžu cestujúci využívať obľúbené appky tretích strán, ako sú Spotify alebo Amazon Music. Pravidelné aktualizácie softvéru a rastúca rozmanitosť aplikácií prinášajú ďalšie prispôsobenia systému infotainmentu, ktorý zahŕňa Audi Smartphone Interface s internetovým obchodom s ponukou špecifických aplikácií.

Aktualizované Audi Q8.
Zdroj: Audi

Pokiaľ ide o bezpečnosť a asistenciu vodiča, obrazovka teraz zobrazuje upozornenia pri vybočení z jazdného pruhu, vzdialenosť od ostatných vozidiel (vrátane nákladných áut, áut a motocyklov), pomáha na križovatkách a zobrazuje informácie o semaforoch vo Full HD. Aktualizácia okrem toho obohatila štandardnú výbavu Q8 o prvky, akými sú okrem iného zadná kamera, parkovací asistent, komfortný kľúč a Matrix LED svetlomety.

Bezpečnosť a komfort navyše zvyšuje riadenie všetkých štyroch kolies, ktoré je súčasťou štandardnej výbavy modelu SQ8 TFSI. Pri nízkych rýchlostiach sa zadné kolesá natáčajú v opačnom smere ako predné, čím sa zmenšuje polomer otáčania a uľahčuje sa manévrovanie. Pri vyšších rýchlostiach sa zadné kolesá otáčajú rovnakým smerom ako predné, čím sa zvyšuje stabilita. Systém riadenia bol tiež optimalizovaný v prospech každodenného života, aby uľahčiť napríklad manévrovanie na parkoviskách alebo v garážach.

Aktualizované Audi Q8.
Zdroj: Audi

Mechanická ponuka Audi Q8 2024 začína trojlitrovým vznetovým motorom 45 TDI quattro, ktorý poskytuje výkon 231 k a krútiaci moment 500 Nm medzi 1 500 a 3 000 ot./min. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 7,1 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 226 km/h.
Potom je tu naftový motor 50 TDI quattro, ktorý je ešte výkonnejší, s výkonom 286 k a krútiacim momentom 600 Nm, ktorý dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a maximálnu rýchlosť 241 km/h.

Audi Q8 55 TFSI je vybavené trojlitrovým šesťvalcovým preplňovaným benzínovým motorom s výkonom 340 k a maximálnym krútiacim momentom 500 Nm. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 5,6 sekundy a má elektronicky obmedzenú maximálnu rýchlosť 250 km/h.
Všetky tieto motory V6 sú spojené s osemstupňovou prevodovkou tiptronic, pohonom všetkých kolies quattro a mild hybridným systémom MHEV, ktorý zlepšuje spotrebu paliva tým, že rekuperuje energiu pri spomaľovaní a umožňuje vypnutie motora pri rýchlosti medzi 55 a 160 km/h po dobu až 40 sekúnd.