Správna obuv, oblečenie a výstroj sú základ. Rovnako je to aj s povinným zmluvným poistením auta. Je dôležité vybrať si to, ktoré bude najviac vyhovovať vám a vášmu vozidlu, ako aj trasám, na ktorých najčastejšie šoférujete.

Ako spoznať najvýhodnejšie PZP
Zdroj: Pexels

Cena nie je všetko

Prirodzene, väčšina vodičov hľadá najlacnejšie poistenie auta. Vďaka konkurenčnému boju poisťovní a výhodným cenám skutočne nemusíte siahať po tej najdrahšej poistke. V prípade PZP neplatí, že čím drahšie, tým lepšie. Oplatí sa však priplatiť si pár eur mesačne za lepšie asistenčné služby alebo bezplatné pripoistenia, ktorých benefity pocítite, keď budete riešiť poistnú udalosť.

Asistenčné služby sú základ

Pri výbere poistenia sa uistite, či máte v cene aj asistenčné služby. Najlacnejšie PZP vám síce ušetrí pár eur mesačne na rozpočte, ale v prípade dopravnej nehody vám poisťovňa neposkytne pomoc. Bezplatné asistenčné služby k PZP dnes, našťastie, ponúka väčšina poisťovní.

Bezplatné pripoistenia ako bonus k PZP

Parkujete na ulici a vaše vozidlo nie je pred silou prírody nijako chránené? V takom prípade by ste mali hľadať poistenie auta, ku ktorému vám poisťovňa poskytne bezplatné pripoistenie „Živel“. V prípade poškodenia vozidla v dôsledku krupobitia alebo záplav vám poisťovňa preplatí škodu. Ak dochádzate do mesta z neďalekej obce alebo často šoférujete po lesných cestách, uzatvorte si PZP s bezplatným pripoistením stretu so zverou.

Porovnanie PZP online

V ponukách poisťovní sa najlepšie zorientujete vtedy, keď si urobíte PZP porovnanie online z pohodlia domova. Porovnávač ŠetriSova.sk pre vás porovná ponuky všetkých poisťovní a ukáže vám nielen cenu, ale aj bezplatné benefity, ktoré k poisteniu získate. Takto si môžete vybrať poistenie šité na mieru pre vás a vaše vozidlo.

Platená reklama