Po veľmi plodnom septembri zahŕňajúcom mnohé premiéry, ktoré by sa podľa pôvodného plánu odohrali na parížskom autosalóne, sa situácia vo svete štyroch kolies trochu upokojila. Týka sa to aj zákulisných šumov. Napriek tomu sa v ostatných dňoch a týždňoch objavilo viacero zaujímavých informácii odhaľujúcich, aké plánu majú niektoré automobilky. Čo sa teda chystá?

Bavori napríklad začali testovať em-štvorku vo forme kabrioletu, Cadillac priznal tlak na uvedenie športovej verzie typu Escalade a Cupra vypravila na okruh Formentor s päťvalcom. V príprave je okrem toho najluxusnejší Jeep či kombi Genesis G70. Nissan vyvíja nástupcu kupé 370Z, ktorého predznamenal koncept Z Proto. Pagani má zasa v novembri odhaliť okruhový model Huayra R. 

Porsche ladí model 911 GT3 RS, ktorý by mohol dostať veľký atmosférický motor s pretekárskymi koreňmi. Toyota pracuje na ešte extrémnejšej verzii hatchbacku Yaris. Na cestách sa objavil aj maskovaný Volkswagen Polo naznačujúci príchod modernizácie, hoci podľa niektorých indícií sa pod jeho karosériou mohla skrývať Fabia ďalšej generácie.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.