Novinky Aké dokumenty je potrebné mať vo vozidle

11.2. 2019 5:15 Pri kúpe nového vozidla dostanete množstvo dokumentov.

Rovnako je to aj pri zápise vozidla na polícii. Potom si uzatvoríte povinné zmluvné poistenie, poprípade havarijné poistenie, a počet papierov, ktoré máte kvôli novému autu, výrazne stúpne. Ktoré z nich skutočne potrebujete mať so sebou vo vozidle?

Aké dokumenty je potrebné mať vo vozidle
Zdroj: Pexels

Správa o nehode

Dokument Správa o nehode tiež poznáme pod názvom Zápisnica o vzniku škodovej udalosti. Zo zákona nie je povinné mať tento dokument v aute, avšak v prípade škodovej udalosti jeho prítomnosť oceníte. Do dokumentu detailne zaznamenáte, ako sa škodová udalosť stala. Správu o nehode získate automaticky aj po uzatvorení PZP online.

Biela a Zelená karta

Zákon hovorí, že vo vozidle musíte mať so sebou Bielu a Zelenú kartu. Originály týchto dokumentov sú zároveň potvrdením, že máte uzatvorené PZP. Keď si uzatvoríte poistenie vozidla cez internet, na e-mail vám bude doručená takzvaná dočasná Biela a Zelená karta. Po zaplatení poistenia vám poisťovňa pošle originály týchto dokumentov.

Ak nemáte vo vozidle Bielu a Zelenú kartu, policajt počas cestnej kontroly môže vyhodnotiť, že nemáte uzatvorené povinné zmluvné poistenie a hrozí vám pokuta až do výšky viac ako 3 000 €. Nepodceňujte túto povinnosť a uzavrite si poistenie auta už dnes z pohodlia domova. Aby ste našli to najvýhodnejšie PZP, použite bezplatný porovnávač poisťovní ŠetriSova.sk.

Platená reklama

Diskusia  ()

Video

Diskusia