Mercedes-AMG One je automobil snov. Affalterbach dlho odkladal jeho uvedenie, no ako sám hovoril, dôvodom bola najmä snaha o dokonalý a nekompromisný produkt, ktorý zatieni čokoľvek, čo v minulosti AMG vytvorilo. Inžinieri pri týchto odvážnych tvrdeniach rozhodne nezveličovali.

Pozrite si výnimočné AMG do detailu vo veľkej galérii

Dôkazom výnimočnosti modelu One je priame porovnanie s iným špičkovým AMG - kupé GT v exkluzívnom prevedení Black Series. Oranžová raketa dizajnovaná na zdolávanie najnáročnejších pretekárskych okruhov má k dispozícii výkon na úrovni 537 kW (730 k) a krútiaci moment 800 Nm. Stovku pokorí v priebehu 3,2 sekundy a dosiahne maximálne tempo 325 km/h. Napriek obdivuhodným parametrom vyzerá popri AMG One ako keby malo počas šprintu zatiahnutú ručnú brzdu.

Vrchol ponuky Mercedes-AMG predčil GT v úprave Black Series až šokujúcim spôsobom. Vďačí za to najmä svojmu sofistikovanému pohonu prebratému z kolotoča Formule 1. Stovku pokorí už za 2,9 sekundy a zrýchlovať prestane pri tempe 352 km/h. Jeho pohon generuje maximálny výkon 782 kW (1 049 k).

Prečítajte si o fascinujúcom AMG One viac tu: