Ak sa vám zdá 509 koní z BMW M3 M Competition málo, tu máte vylepšenú verziu, ktorú upravila nemecká spoločnosť AC Schnitzer. Nemci upravili radový šesťvalcový motor s objemom 3,0 litra , aby zvýšil výkon z pôvodných 375 kW (509 koní) modelu na 428 kW (582 koní) a krútiaci moment na 750 Nm. To je o 100 Nm viac ako má štandardná M3 M Competition. Aby zvýšenie výkonu bolo možné, AC Schnitzer predstavil športový výfukový systém s dvoma karbónovými koncovkami „Sport“ na každej strane. To zlepšuje tok a zároveň zlepšuje zvuk.

M3 G80 modelu AC Schnitzer sa skladá z predného spojlera, ktorý pri jazde rýchlosťou 200 km/hod zvyšuje zaťaženie až o 40 kg , sady štvordielnych deflektorov v predných blatníkoch a priehlbín na kapote. V zadnej časti pridáva ďalších 20 kg prítlaku strešný spojler, zatiaľ čo difúzor dodáva ďalších 70 kg sily, aby zostalo monštrum prilepené na asfalte. 20-palcové kolesá sú dostupné v striebornej alebo antracitovej farbe, obuté do pneumatík 285/30 R 20 vpredu a 295/30 R 20 vzadu.

Interiér má čierny alcantarový volant s úchytmi, ktoré ponúkajú pohodlnejšie uchopenie, hliníkové pedále a kryt ovládača iDrive, ktorý poskytuje väčšiu športovú atmosféru. Odpruženie, ktoré bolo vpredu znížené o 15 až 20 milimetrov, je nastaviteľné vďaka súprave pružín RS. Úpravca tvrdí, že napriek tomu, že má auto športový charakter, nie je podvozok neprimerane tvrdý. Je ale zároveň dostatočne tuhý a poskytuje okamžitu reakciu.