Čipová kríza naďalej hromadí svoje obete a BMW bolo donútené vzdať sa dotykových obrazoviek v niektorých svojich modeloch. Novinka bola rozšírená v príspevku na fóre Bimmerfest a uvádza, že dotknutými modelmi sú niektoré verzie radu 3, 4 (Coupé, Cabrio a Gran Coupe), Z4 a dokonca aj všetky varianty BMW X5, X6 a X7.

BMW však túto informáciu nakoniec potvrdilo webovej stránke Edmund, pričom bavorská značka rozhodnutie odôvodnila ako výsledok problémov v dodávateľských reťazcoch, ktoré ovplyvňujú výrobu automobilov a spôsobujú nedostatok niektorých funkcií a možností. Podľa pôvodnej publikácie absencia čipov viedla BMW k tomu, že sa vzdalo dotykovej obrazovky v prospech „normálnej“ obrazovky. V dôsledku výmeny budú môcť majitelia týchto áut prehľadávať informačný systém iba pomocou ovládania iDrive alebo hlasových príkazov.

Ilustračná foto.
Zdroj: BMW

Vozidlá bez dotykovej obrazovky budú mať na skle nalepený kód 6UY (čo je synonymum pre „Vymazanie dotykovej obrazovky“ alebo „Bez dotykovej obrazovky“) a zákazníci, ktorých sa toto rozhodnutie týka, dostanú ako kompenzáciu kredit vo výške 500 dolárov (približne 433 eur). Napriek tomu, že vozidlá nebudú disponovať dotykovou obrazovkou, budú mať stále systémy Apple CarPlay a Android Auto. Na fóre Bimmerfest odznelo aj to, že všetky BMW postihnuté absenciou dotykového displeja budú musieť pred dodaním zákazníkom prejsť softvérovou aktualizáciou.