Len nedávno sme na našom webe priniesli test Toyoty Highlander, ktorá má americké korene a v porovnaní s európskymi konkurentmi vyniká svojimi mohutnými rozmermi. Aj Highlander však vyzerá ako malý crossover pri skutočnom vrcholnom SUV Toyoty z amerického trhu - type Sequoia. Japonci teraz po rokoch predstavili jeho tretiu generáciu.

Novinka sa bude spoliehať na hybridnú motorizáciu i-Force Max, ktorá poháňa aj spriaznený pick-up Tundra. Jej srdcom je dvakrát prepĺňaný vidlicový šesťvalec, ktorý je spojený s elektromotorom. Spolu táto kombinácia produkuje maximálny výkon 321 kW (437 k), ale najmä krútiaci moment 790 Nm. Aj vďaka tomu dokáže potiahnuť príves s hmotnosťou 4 ton.

Toyota Sequouia.
Zdroj: Toyota

Hybridný pohon sa viaže s desaťstupňovou automatickou prevodovkou a ako opcia je dostupný aj pohon všetkých kolies, dokonca aj s možnosťou redukcie na “4WD Low”. Zadná náprava je viacprvková a dostupná aj so vzduchovým pružením, ktoré pomáha udržiavať stabilnú svetlú výšku vozidla v súprave s ťažkým návesom či plným nákladným priestorom.

Toyota Sequouia.
Zdroj: Toyota

Z pohľadu interiéru za zmienku stojí fakt, že Sequoia ponúkne dostatok miesta pre sedem pasažierov, tretí rad je dokonca posuvný, aby sa dala operatívne zväčšovať kapacita kufra bez potreby sklápania posledných dvoch sedadiel. Zaujímavosťou je aj prítomnosť úplne nového multimediálneho systému Toyoty, ktorý sa zobrazuje na 14” centrálnej obrazovke, ten sa totiž pravdepodobne skôr či neskôr dostane aj do Európy. To nemožno povedať o samotnom SUV, ktoré nebude dostupné v Európe, no v USA si ho zákazníci budú môcť kúpiť od leta 2022.