Zatvoriť

Vyhľadávanie

Zatvoriť

Kvízy Bizarné dopravné nariadenia z celého sveta: Dokážete rozoznať, ktoré je vymyslené a ktoré nie?

Polícia Dallas.
Foto: Jacoby Clarke/Pexels

4.8. 2022 10:00 Legislatíva súvisiaca s premávkou môže byť poriadne zábavná, napríklad v USA. Bizarné nariadenia niekedy znejú až neuveriteľne. Dokážete rozoznať tie skutočné od vymyslených?

1/10 V americkej Montane platí zákaz ponechania ovečky v nákladnom aute bez doprovodu. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

2/10 V Moskve je zakázané jazdiť so špinavým autom. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

3/10 V Španielsku musíte mať za každých okolností v aute jeden pár okuliarov navyše a to aj v prípade, že už jedny na sebe máte. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

4/10 Ak motorista v americkej Pennsylvanii vidí po ceste utekať vystrašeného koňa, musí zastaviť a prikryť vozidlo plachtou. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

5/10 Počas letných mesiacov v Portugalsku musí mať motorista v aute prinajmenšom jeden liter pitnej vody. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

6/10 V talianskom Neapole je zakázané šoférovať so spusteným okienkom, dôvodom je vysoká kriminalita. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

7/10 V Dánsku sa musíte pred jazdou presvedčiť, že sa pod autom neskrývajú deti. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

8/10 V americkom Denveri platí zákaz šoférovania čierneho auta v nedeľu. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

9/10 V konzervatívnych provinciách Indie po protestoch silno veriacich zakázali predaj automobilov Lamborghini, pretože „nevhodným používaním symbolu býka znevažujú toto posvätné zviera“. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

10/10 V Thajsku platí zákaz cestovania bez trička, či už v aute, na bicykli, alebo v tuk-tuku. Je to reálne nariadenie, alebo vymyslená lož?

Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy