Už zosnulý vizionár a vodca koncernu Ferdinand Piëch ešte v roku 2011 ohromil mnohých oznámením, že Alfa Romeo zažiari pod vedením Volkswagenu. V priebehu nasledujúcich piatich rokov by sa ich predaje zvýšil štvornásobne na 400 000 automobilov. Alfa Romeo však zostala členom FCA.

Nemci zrejme nezabudli na svoje sľuby a pokúsili sa o to znova v roku 2018, avšak ani pred tromi rokmi sa kúpa tejto kultovej talianskej značky nepodarila. Ich sen rýchlo rozbil hovorca FCA zo slovami, že aj keď im v roku 2011 zatvorili dvere, neznamená to, že ich pustia k Alfe cez okno. 

Ako informoval britsý magazín Autocar, skupina Volkswagen sa totiž v júni 2018 opäť pokúsila kúpiť Alfa Romeo a splniť tak dlhoročné želanie Ferdinanda Piëcha. Aj keď pred tromi rokmi zomrel, súčasný prezident skupiny Herbert Diess cítil, že je jeho povinnosťou vyhovieť Piëchovej žiadosti.

Diess tak pred tromi rokmi sedel za rokovacím stolom s Mikeom Manleym, prezidentom skupiny Fiat Chrysler Automobiles, a hľadal spôsoby, ako kúpiť Alfu Romeo. Manley bol ale neoblomný a v žiadnom prípade nesúhlasil s predajom tejto značky.

Dnes je Alfa súčasťou skupiny Stellantis. Carlos Tavares, generálny riaditeľ skupiny PSA, im dal desať rokov na zvrátenie výsledkov predaja. Na prípadný nákup si bude musieť Volkswagen počkať minimálne desať rokov a na konci desaťročia možno už obe strany ani nenájdu spoločnú reč.