Čo ponúka kórejská spoločnosť SSangYong?

Kórejská spoločnosť SsangYong sa špecializuje na vozidlá s pohonom všetkých kolies. Spoločnosť na začiatku svojej automobilovej kariéry vyrábala len úžitkové vozidlá. Rok 1986 sa stal pre spoločnosť zlomovým. no nečakali dlho a továrne SsangYong začali vyrábať vozidlá SUV s pohonom všetkých kolies. 

Logo SSangYong

Názov SsangYong môžeme z kórejčiny doslovne preložiť ako "dvaja draci" ktorí sú symbolom sily, ochrany a prosperity. Podobne ako väčšina spoločností vo východoázijskom regióne, aj spoločnosť SsangYong si zachováva svoje tradície. V roku 1995 na londýnskom autosalóne debutoval koncept, ktorý po spustení výroby dostal názov SsangYong Korando. Korando je skratka anglickej frázy "Korean can do", čo v preklade znamená "Kórejci to dokážu“.

SSangYong Korando

Interiér auta je pohodlný a dostatočne priestranný. Vnútorná povrchová úprava z plastu imitujúceho drevo, pôsobí veľmi moderne. Zadné sedadlá sa dajú sklopiť, a tým sa batožinový priestor zväčší z 350 na 1200 litrov. Prístrojová doska je symetrická, spolujazdec má k dispozícií veľký výklenok na veci a priestrannú odkladaciu schránku. Pri prístrojoch SsangYong vsadil na okrúhly minimalizmus s dobrou viditeľnosťou.

Štandardná výbava vozidla Korando zahŕňa výškovo nastaviteľný posilňovač riadenia, elektrické ovládanie zrkadiel a okien, klimatizáciu, airbag vodiča a centrálne zamykanie.

Jednou z nevýhod tohto auta je vyššia spotreba paliva, a to približne 17 litrov benzínu na 100 kilometrov. Vzhľadom na spoľahlivé motory a prevodovku však môžeme väčšinu z nich prehliadnuť. Vodiči si ho obľúbili pre jeho brutálny vzhľad,  pohon všetkých štyroch kolies a nízku cenu. Vo všeobecnosti sa považuje za veľmi spoľahlivý automobil.