Tenis a motoršport zvyčajne nejdú ruka v ruke, no impozantná zbierka áut Rogera Federera dokazuje opak. Roger Federer je všeobecne považovaný za najlepšieho a najúspešnejšieho tenistu všetkých čias, je držiteľom 20 grandslamových titulov v mužskej dvojhre a momentálne je na 5. mieste v rebríčku ATP tour. A na to najlepšie si potrpí aj pri autách.

Je známe, že Federer dlhodobo spolupracuje so značkou Mercedes-Benz. Dlhodobá spriaznenosť mu od roku 2008 prinášala približne 5 miliónov dolárov ročne. Nie je teda prekvapením, že jeho garáž sa takmer výhradne skladá práve z Mercedesov. No je tu aj jedna výnimka...

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster

Mercedes SLS AMG Roadster
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz SLS je pocta pôvodnému 300SL, ktorý mnohí považujú za jedno z najlepšie vyzerajúcich áut všetkých čias. Zároveň je to pravdepodobne Rogerovo najobľúbenejšie auto: vlastnil totiž hneď dva kusy. Najznámejší je jeho biely roadster, ktorý poháňa atmosférický 6,2-litrový V8 motor. Okrem otvorenej verzie Federera párkrát "prichytili" aj v červenom kupé, ktoré v súčasnosti patrí k vyhľadávaným klenotom vďaka svojim výklopným dverám.